Záhada usekaných nohou: Od roku 2007 bylo vyplaveno na pobřeží Pacifiku nejméně 20 lidských nohou v teniskách

 Historie kriminalistiky 
20. září 2022 19:06 / Michael Veselý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nohy vyplavené v Pacifiku místním pořádně zamotaly hlavu. Depositphotos
Od roku 2007 bylo vyplaveno na pobřeží severozápadního Pacifiku nejméně 20 lidských nohou v teniskách. Lidi to šokovalo i fascinovalo, báli se nebo ostatky vyhledávali. Díky tomu vzniklo mnoho různých teorií, co se vlastně v Pacifiku děje. Dlouho se ale při pátrání po původu usekaných nohou nikdo nezaměřil na to důležité – na tenisky.

První noha se objevila na takzvaném ostrově Jedediah. Šlo o nečekaný, děsivý nález, který učinila turistka z Washingtonu. Žena sebrala na pláži botu a uviděla v ní ponožku. Otevřela ponožku v očekávání, že najde kraba nebo hroudu písku a místo toho našla mužskou nohu. Trauma, které prožila, se těžko popisuje. Noha byla v botě, která byla distribuována z velké části v Indii v roce 2003.

Lidské pozůstatky vyplavené na pobřeží nejsou ojedinělé a zejména nohy z tohoto případu se začaly objevovat často. Když byla o šest dní později na nedalekém ostrově nalezena další noha, rovněž patřící muži, ale zjevně jinému muži, protože měla odlišnou botu, situace si začal všímat i tisk, avšak k objasnění to nepomohlo.

Od té doby k objevům docházelo pravidelně. Zejména jich přibývalo v letních měsících. Obyvatelé jako by se ocitli v příšerném hororu, kdykoliv mohli narazit na vyplavenou nohu. Něco takového se nemohlo stávat náhodou, těla chyběla, byly to pouze nohy v teniskách. Nejběžnějším měsícem pro nalezení bot s ostatky byl srpen, i když došlo k objevům také v listopadu, prosinci nebo únoru. Přestože to může být způsobeno přílivem a odlivem, letní objevy mohly být také ovlivněny větším počtem lidí na pláži. Pro některé se to totiž dokonce stávalo senzací a začínali tenisky vyhledávat.

Co bylo asi nejvíc záhadné – většina nohou se našla po jednom a moře nikdy nevyplavilo druhou do páru. Pouze čtyři z nohou na pobřeží patřily dvěma lidem, takže celkem bylo objeveno devět pozůstatků lidí. Tři z těchto lidí byli dokonce identifikováni a jejich smrt byla připsána „přirozeným příčinám“. Některé ze známých obětí byly místní a během svého života měly údajně sklony k sebevraždě. I když by to zřejmě vysvětlilo pár nalezených ostatků, zbytek místní úřady pořádně potrápil. Nevěděli si rady.

Poslední případ se odehrál roku 2019 na Nový rok. Nohu objevili návštěvníci pláže kolem 14:00 na úzkém, dvě míle dlouhém ostrově západně od přístavu. Stejně jako jindy, nikdo netušil, jak byla odříznuta ani odkud pochází. Boty byly pokaždé běžecké či turistické, a to i v tomto případě.

Teorie o fetišistickém vrahovi nebo obětech Tsunami

Některé teorie se přikláněly k tomu, že se jedná o fetišistického vraha a tyto příšerné objevy jsou jeho způsobem, jak se zbavit těl. Jiná verze říkala, že je to vše dílem mafie. Některé předpoklady vedly k tomu, že byly tyto nohy pozůstatky lidí, kteří byli zabiti při tsunami v roce 2004. Žádná z bot ale tehdy nebyla identifikována jako model vyrobený po roce 2004. Skutečnost, že tři z devíti byli identifikováni jako místní lidé a nikoli jako oběti tsunami, tuto teorii zastavila. Jiní lidé zase naznačují, že by to mohlo souviset s rostoucím množstvím sportovních bot. Jak se tenisky zvětšují a nafukují, stávají se údajně nadnášejícími, a více ostatků tak doplave na pláž. Na konci 90. let bylo ale také dost velkých tenisek a tehdy se nenacházely na plážích běžně nohy.

Doktor Karan Raj řekl svým milionům stoupenců na TikToku, že existuje jednodušší vysvětlení. Na jeho kanál chodí přes 4 miliony lidí a video, ve kterém mluví o této záhadě na okraji Pacifiku, bylo zhlédnuto více než 125 tisíci lidí. Doktor Raj vysvětlil v několika málo vteřinách, že teorie jsou všechny chybné. Vyplavování těchto nohou je podle něj způsobeno lidskou anatomií a částečně i designem obuvi.

Když totiž jakákoliv lidská mrtvola spadne na dno oceánu, rychle ji napadnou živočichové, kteří se jimi živí. Tihle mrchožrouti jsou líní, nebaví je vybalovat oběť, trhat tvrdé části a dobývat se k nim. Raději si dají něco na zub z výběru těch měkčích než se zabývat nepoddajnými kusy bot, do kterých se musejí dostat.

Raj ve videu vysvětlil, že opravdu měkké a pro tyto tvory chutné části lidského těla jsou například tkáně a vazy kolem kotníků. Když je tito masožravci přežvykují, noha od kotníku níž se velmi rychle oddělí od zbytku těla a odplave do neznáma. Obecně se lidské ruce a nohy ve vodě oddělují od těla docela běžně, jediné, co nesedí, je, že málokdy plavou. Vztlak moderních tenisek to ale může změnit. Nutí je plavat díky materiálu, ze kterého jsou tyto boty vyráběny, a nakonec se tak boty dostanou na pobřeží severozápadního Pacifiku.

Tenisky vyrobené v posledním desetiletí mají často kapsy naplněné plynem v podrážce, díky čemuž jsou, jak uvádí i National Geographic, velmi dobře odolné vůči potápění.

Předměty ve vodě nemají, jak odplavat, a tak zůstanou v Salish Sea. Není tedy jiná možnost, než že budou nohy nezkonzumované živočichy dříve či později vyplaveny na pobřeží. Těla tedy ve skutečnosti nejspíš neukrývá mafie, ale jsou dávno zkonzumována vodními příživníky. Vliv na tuto záhadu mohly mít také převládající větry. Ty jsou totiž západní a mají tendenci přinášet věci z oceánu, spíše než je odnášet pryč.

Podle The Guardian vyloučila služba Britské Kolumbie, že by bylo vyšetřování jakkoliv mařeno, ovlivňováno nebo zůstávaly některé věci záměrně neosvětleny při všech vyšetřováních kanadských objevů lidských nohou. Žádná z nohou nevykazovala známky traumatu a zdá se, že všichni jejich majitelé zemřeli v důsledku spáchané sebevraždy nebo byli zabiti při nehodě. Pravděpodobnost, že tedy v okolí figuruje mafie, která celé vyšetřování zmanipulovala, můžeme považovat za nulovou. Nejspíše je celé vysvětlení této hororové situace daleko snazší, ač se jej doposud nepodařilo potvrdit. Vše může být pouhým následkem vlivů přírody a moderních, vysoce odolných tenisek.

Autorský článek. Další zdroje: Tiktok.com/@dr.karanr, Heraldnet.com, Theguardian.com, Affiliate.insider.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy